III Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei

14-24.10.2021 r.

14.10.2021 r., godz. 9.30-17.00


Pałac w Jankowicach

Wykład „Obudź swoją moc na scenie”
Warsztaty mistrzowskie

Prowadząca: Barbara Borowicz – klarnet (Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie)

16.10.2021, godz. 17.00


Pałac w Jankowicach

Koncert inauguracyjny „Gala klarnetowa”

PROGRAM

1. Jerzy Marek Mackiewicz – Fanfare na zespół klarnetowy (PRAWYKONANIE)

Wykonawcy: 
Festiwalowa Orkiestra Klarnetowa pod kierownictwem prof. Zdzisława Nowaka, w składzie:
Paweł Kroczek, Tomasz Goliński, Feliks Kucharski, Michał Pokrzywa, Maja Surma, Kaja Wrzeszcz, Wojciech Peregrym, Aleksander Nowak, Stanisław Kopiczko, Paweł Dziuk, Błażej Wasiak, Hubert Bogucki, Gabriela Zgoła

2. Friedrich Beer   – Duet 

Wykonawcy:
Leon Drygas, Jakub Drygas

3. Paul Harris – Duet nr 1

Wykonawcy:
Bartłomiej Jasiński, Szymon Jasiński

4. Robert Schumann – Fantasiestücke op. 73
Zart und mit Ausdruck

Wykonawcy:
Błażej Wasiak – klarnet, Hanna Lizinkiewicz – fortepian

5. Niels Gade – Fantasiestücke op. 43 na klarnet i fortepian
Andantino con moto
Allegro vivace

Wykonawcy:
Maja Surma – klarnet, Aleksander Kistowski – fortepian

6. Bela Kovacs – Hommage a J.S. Bach na klarnet solo

Wykonawca:
Michał Pokrzywa

7. Carl Maria von Weber – Grand Duo Concertant op. 48
Allegro con fuoco

Wykonawcy:
Feliks Kucharski – klarnet, Aleksander Kistowski – fortepian

8. Bella Kovacs – Hommage a Manuel de Falla

Wykonawcy:

9. Claude Debussy – Premiere Rhapsodie na klarnet i fortepian

Wykonawcy:
Patryk Kusz – klarnet, Hanna Lizinkiewicz – fortepian

10. Piotr Pawlik – Quartettino na kwartet klarnetowy (PRAWYKONANIE)

Wykonawcy:
Paweł Kroczek, Hubert Bogucki, Paweł Dziuk, Tomasz Goliński

11. Francis Poulenc – Noveletta C-dur
12. Gerardo Guevara Viteri – Tonada
13. Bela Bartok – Tańce rumuńskie, Sz. 56

Wykonawcy:
Festiwalowa Orkiestra Klarnetowa pod kierownictwem prof. Zdzisława Nowaka

17-20.10.2021 r., Sala Prezydencka


Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Mistrzowskie warsztaty wiolonczelowe

Prowadzący: Justus Grimm – wiolonczela (Królewskie Konserwatorium w Antwerpii)

21.10.2021, g. 18.00


Aula Nova, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Koncert symfoniczny

Program koncertu
Józef Madeja – Koncert na klarnet i orkiestrę g-moll nr 2 (prawykonanie)
Piotr Czajkowski – Wariacje Rokoko na wiolonczelę i orkiestrę
Antonin Dvorak – IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata” op. 95

Wykonawcy:
Paweł Kroczek – klarnet
Justus Grimm – wiolonczela
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

22.10.2021, g. 18.00


Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach

Koncert wokalny

Program koncertu

1. F.Chopin – Życzenie op.74 nr 1
2. F.Chopin – Piosenka litewska op.74 nr 16
3. F.Chopin – Hulanka op. 74 nr 4
4. F.Chopin – Czary
5. F.Chopin – Śliczny chłopiec op. 74 nr 8
6. F.Chopin – Smutna rzeka op.74 nr 3
7. F.Chopin – Wojak op.74 nr 10
8. F.Chopin – Precz z moich oczu op.74 nr 6
9. F.Chopin – Wiosna op. 74 nr 2
10. F.Chopin – Moja pieszczotka op.74 nr 12
11. I.J.Paderewski opr. F.Nowowiejski – Pieśń dudarza do słów Adama Mickiewicza (opracowanie 4 głosowe a capella)
12. I.J.Paderewski – Noktorn B-dur op.16 nr 4
13. I.J.Paderewski – Chłopca mego mi zabrali z cyklu Cztery pieśni na głos i fortepian op.7 do słów Adama Asnyka
14. I.J.Paderewski – Gy ostatnia róża z cyklu Cztery pieśni na głos i fortepian op.7 do słów Adama Asnyka
15. I.J.Paderewski – Polały się łzy moje z cyklu Sześć pieśni na głos i fortepian op.18 nr 1 do słów Adama Mickiewicza
16. I.J.Paderewski – Szumi w gaju brzezina z cyklu Cztery pieśni na głos i fortepian op.7 do słów Adama Asnyka
17. I.J.Paderewski – Nad wodą wielką i czystą z cyklu Sześć pieśni na głos i fortepian op.18 nr 4 do słów Adama Mickiewicza

Wykonawcy:
I Cantanti Ensemble
Barbara Tritt – sopran
Iwona Wall – mezzosopran
Bartosz Gorzkowski – tenor
Damian Suchożebrski – bas
Alicja Kosznik – fortepian

24.10.2021, g. 18.00


Zamek w Kórniku

Koncert Finałowy

Program
Antonio Vivaldi – Le Quatro Stagioni op.8 (Cztery Pory Roku)

Wykonawcy:
Ami Ensemble:
Celina Kotzskrzypce solo
Malwina Kotzskrzypce I
Piotr Kosargaskrzypce II
Mateusz Doniecaltówka
Piotr Mazurekwiolonczela
Monika Woźniak klawesyn

Drodzy Melomani,

ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną prosimy o przestrzeganie poniższych zasad bezpieczeństwa podczas wszystkich wydarzeń w ramach naszego Festiwalu:

– noszenie maseczki ochronnej/przyłbicy zakrywającej usta i nos, zapewnionej we własnym zakresie.
– dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym
– złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia przy wejściu na koncert, zgodnie ze wzorem: Oświadczenie o stanie zdrowia
– zachowania dystansu 1,5 metra od innych uczestników koncertu

Regulamin bezpieczeństwa w trakcie epidemii SARS CoV 2

Dziękujemy,

Stowarzyszenie im. Józefa Madei